Hypoteční úvěr Potřebujete poradit?
Refinancování Průvodce Kontakt
Americká hypotéka
Hypoteční úvěr
Refinancování
Americká hypotéka
Potřebujete poradit?
Průvodce Kontakt
Průvodce Kontakt

5 minut a nejvýhodnější nabídka
hypotečního úvěru je na cestě k vám

Banky a registr dlužníků

Žádost o hypotéku vám může zkomplikovat záznam v registru dlužníků. Dostat se do něj přitom není vůbec těžké. Stačí jedna pozdě zaplacená faktura za telefonní služby nebo opožděná splátka půjčky. Kdy se jedná o zásadní problém a v jakém případě vám banka i přesto hypotéku schválí?

Záleží na tom, o jaký záznam se jedná

V registru dlužníků se můžete objevit hned z několika důvodů. Pokud se vám stane, že jednou pozdě zaplatíte fakturu, banky většinou nejednají tak přísně. Jestliže se vám ale podařilo přečerpat kontokorent (stačí už překročení částky 500 Kč) nebo jste se opozdili se splácením úvěru, případně takto jednáte opakovaně, pak se vaše šance na získání hypotéky výrazně snižují.

Banky se chrání

Nahlížení do registru dlužníků, ať se jedná o bankovní registr (CBCB) nebo nebankovní registr (CNCB) je pro banky jeden ze způsobů, jak si ověřit vaši schopnost splácet. Když zjistí, že máte v registru záznam, je to pro ně varovné znamení a důvod k obavám, že se jim peníze za určitý čas nevrátí. Není proto divu, že banky přikládají registrům tak velkou váhu. Ke každému klientovi však přistupují individuálně a přihlíží ke konkrétní situaci, příčině, celkové výši dluhu a také k rozsáhlosti záznamu. I přesto, že máte v registru negativní záznam, nemusíte hned házet flintu do žita.

Registr dlužníků SOLUS

K těm nejobávanějším registrům dlužníků patří SOLUS, který obsahuje jen negativní záznamy spojené s opožděnými splátkami. A nezáleží na tom, zda se jedná o bankovní či nebankovní společnosti, telefonní operátory nebo poskytovatele plynu a elektřiny. Ne každá banka však registr SOLUS u svých klientů prověřuje.

Bankovní registr dlužníků BRKI

Dalším strašákem je Bankovní registr klientských informací, ve kterém se shromažďují veškeré zápisy o úvěrech sjednaných u různých bank. Najdou se tu jak řádně splácené, tak i dlouhodobě nesplácané úvěry.

Jak zjistím, že jsem veden jako dlužník?

Informaci o tom, zda se i vy nacházíte v registru dlužníků, můžete zjistit rychle a jednoduše. Stačí do vyhledávače zadat heslo „registr dlužníků online zdarma“ a během chvíle víte, na čem jste. 

Vymazání z registru dlužníků – je to vůbec možné?

Negativní data v bankovním registru BRKI a nebankovním registru NRKI se automaticky mažou až po 4 letech od zaplacení úvěru. Registr SOLUS uchovává data 3 roky od splacení dluhu. Předčasný výmaz je možný pouze v případě, že jste se do registru dostali nikoliv vlastní vinou, ale pochybením banky.

Nechte si spočítat

Hypoteční úvěr Refinancování Americká hypotéka

Nekompromisně nejnižší sazby pro Vas 1.39%
Více jak tisícovka těch nejlepších poradců z celé ČR
Stačí nám pouhých 5 minut vše Vám zabere 5 minut a je to

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR

Potřebujete poradit? Řešíte problém?

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme.

+420 246 034 350