Hypoteční úvěr Potřebujete poradit?
Refinancování Průvodce Kontakt
Americká hypotéka
Hypoteční úvěr
Refinancování
Americká hypotéka
Potřebujete poradit?
Průvodce Kontakt
Průvodce Kontakt

5 minut a nejvýhodnější nabídka
hypotečního úvěru je na cestě k vám

Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr, jiným slovem hypotéka, je nejběžnější formou půjčky na financování nákupu, výstavby, rekonstrukce nebo dostavby nemovitosti. Nemovitostí může být dům, byt či pozemek. Úvěr je vázaný zástavním právem k nemovitosti, kterou může být nemovitost financovaná hypotečním úvěrem nebo jakákoliv jiná nemovitost. Získaný hypoteční úvěr se běžně splácí pravidelnými splátkami podle předem dohodnutého splátkového kalendáře až do doby, než dojde k umoření celé půjčené částky.

Kolik peněz můžu od banky získat?

Výši hypotečního úvěru ovlivňuje zástavní hodnota nemovitosti, účel úvěru i vaše schopnost splácet. Banku v tomto ohledu zajímají vaše pravidelné příjmy, výdaje a počet členů vaší domácnosti. Zajímá se také o to, zda již splácíte nějaký jiný úvěr, leasing nebo si platíte třeba penzijní připojištění. Velkou roli hraje také to, zda o hypoteční úvěr žádá jednotlivec, nesezdaný pár, manželé a jestli mají či nemají děti. Banky zpravidla poskytují hypoteční úvěr do výše 60 – 90 % z tržní hodnoty zastavené nemovitosti.

Jak dlouho budu splácet?

Hypoteční úvěr se splácí nejčastěji od 10 do 40 let. Délka splácení se odvíjí od toho, kolik jste schopni každý měsíc ze svého rozpočtu uvolnit peněz. Chcete mít úvěr co nejdříve splacený i za cenu vysokých měsíčních splátek? Nebo si raději ponecháte větší rezervu a úvěr budete splácet déle i přesto, že ve výsledku zaplatíte bance mnohonásobně více? Nejvýhodnější je zvolit zlatou střední cestu a zároveň počítat s možnými riziky, které mohou budoucí splácení hypotéky ohrozit (narození dítěte, ztráta či změna zaměstnání, porucha domácího spotřebiče,…).

Co je RPSN a proč je tak důležité?

RPSN neboli roční procentní sazba nákladů udává procentuální podíl z dlužné částky, který musíte zaplatit za rok. Zahrnuje veškeré náklady spojené s úvěrem. Součástí RPSN je úroková sazba a poplatky, které si účtuje banka za zprostředkování hypotečního úvěru. Patří sem např. poplatky za uzavření smlouvy, vedení účtu, správu úvěru, převody peněz i pojištění schopnosti splácet. Podle RPSN spolehlivě poznáte, jak je daná hypotéka výhodná ve srovnání s nabídkami ostatních bank. Obvyklá výše RPSN se u nás pohybuje od 2,2 % do 5 %. 

Najděte nejvýhodnější hypoteční úvěr

Při hledání nejvýhodnějšího hypotečního úvěru vám pomůže hypoteční kalkulačka, která porovná nabídky všech bank a vytvoří přehledný seznam těch nejlepších nabídek. Rychle a jednoduše tak získáte srovnání hypoték a veškeré potřebné informace o hypotečních produktech, které náš trh nabízí.

 

Nechte si spočítat

Hypoteční úvěr Refinancování Americká hypotéka

Nekompromisně nejnižší sazby pro Vas 1.39%
Více jak tisícovka těch nejlepších poradců z celé ČR
Stačí nám pouhých 5 minut vše Vám zabere 5 minut a je to

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR

Potřebujete poradit? Řešíte problém?

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme.

+420 246 034 350