Hypoteční úvěr Potřebujete poradit?
Refinancování Průvodce Kontakt
Americká hypotéka
Hypoteční úvěr
Refinancování
Americká hypotéka
Potřebujete poradit?
Průvodce Kontakt
Průvodce Kontakt

5 minut a nejvýhodnější nabídka
hypotečního úvěru je na cestě k vám

Jak prokázat příjmy pro získání hypotéky

Jak prokázat příjmy pro získání hypotéky

Pro dosažení hypotečního úvěru je potřeba doložit vaše příjmy. Možností je více a jednotlivé způsoby jsou ovlivněné vaší konkrétní situací. Jinak budou postupovat zaměstnanci a zcela odlišně zase podnikatelé.

Nejjednodušší způsob prokázání příjmu

Pokud máte založený bankovní účet u stejné banky, ve které žádáte o hypoteční úvěr, bude vaše prokazování příjmu podstatně jednodušší. Banka má totiž dostatek informací o vašich pravidelných příjmech i výdajích.

Potvrzení o příjmu ze zaměstnání

Zaměstnanci musí doložit potvrzení příjmu ze zaměstnání, které vydává zpravidla jejich mzdová účtárna. Potvrzení obsahuje průměrný hrubý a čistý měsíční příjem vypočítaný za poslední 3 měsíce. Do příjmu se počítají také bonusy, cestovní náhrady a 13. platy. Banka se bude zajímat hlavně o to, zda nejste ve zkušební době nebo výpovědní lhůtě. Při získávání informací o vašich závazcích vychází z bankovních a nebankovních registrů, které slouží právě k tomuto účelu.

Prokazování příjmu u podnikatelů

Podnikatelé prokazují svůj příjem pomocí aktuálního daňového přiznání a potvrzením o zaplacení daně z příjmů. V některých případech si banky také vyžádají potvrzení o bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu, Správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně. Jestliže se poslední roky snažíte o dosažení co nejnižší daně, budete to mít při žádosti o hypotéku komplikovanější. Pokud jsou vaše roční obraty vysoké, můžete příjem uplatnit procentem z ročního obratu. V tomto případě je ale důležité počítat s přirážkou, kterou vám banka přičte k úrokové sazbě. 

Ostatní příjmy

Do žádosti o hypotéku se uvádí také ostatní příjmy, pokud nějaké máte. Patří k nim příjmy z pronájmu nemovitých věcí, výsluhové renty, některé důchody, mateřská dovolená a v určitých případech také výživné na dítě.

Nechte si spočítat

Hypoteční úvěr Refinancování Americká hypotéka

Nekompromisně nejnižší sazby pro Vas 1.39%
Více jak tisícovka těch nejlepších poradců z celé ČR
Stačí nám pouhých 5 minut vše Vám zabere 5 minut a je to

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR

Potřebujete poradit? Řešíte problém?

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme.

+420 246 034 350